reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 03 września 2009

Inwestycje Sikorsky w Polsce dadzą pracę 100 firmom kooperującym

Bob Kokorda, Vice Prezes Sikorsky odpowiedzialny za strategię korporacyjną, ujawnił podczas 17 Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach plany inwestycji w Polsce.
Jak poinformowała Rzeczpospolita ‘potentat śmigłowcowy zaczyna w PZL Mielec montaż najnowszej wersji helikoptera Black Hawk, który ma podbić rynki europejskie. [… ] Amerykanie zapowiadają europejską i globalną ekspansję, ale mają też na uwadze zamówienia polskiego wojska, które pilnie potrzebuje co najmniej 50 nowych śmigłowców’.

Dotychczasowe inwestycje Sikorsky w Mielcu szacuje się na 65 mln USD. Zakład zatrudnił tylko w tym roku 90 dodatkowych osób i zatrudnia obecnie 1.800 pracowników. Prasa informuje, iż PZL Mielec będzie w najbliższej przyszłości nie tylko odpowiedzialny za końcowy montaż helikoptera S-70i, ale też stanie się w przyszłości jedynym światowym centrum dystrybucji tego wielozadaniowego śmigłowca. Obecnie PZL Mielec ma kontrakt na wykonanie 200 sztuk kabin tego śmigłowca, przeznaczonych dla armii USA.

Rzeczpospolita pisze dalej: ‘[…] w Mielcu rozpoczęto montaż pierwszego gruntownie zmodernizowanego black hawka S-70i z 12 miejscami na pokładzie oferowanego przez amerykański koncern na rynku międzynarodowym. Eksportowy śmigłowiec ma charakter uniwersalny i modułowy, co oznacza, że będzie konfigurowany w wielu wersjach. Po wykonaniu prototypu PZL Mielec już w przyszłym roku ma być gotów do seryjnej produkcji S-70i. W Mielcu powstanie centrum prób w locie i końcowego odbioru wojskowych śmigłowców. Docelowo z firmą ma współpracować 100 polskich poddostawców.’

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1