reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© aydindurdu dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 25 lutego 2016

Jabil inwestuje w inteligentną odzież

Nowy projekt koncepcyjny Jabil i Clothing+ przyspiesza przejście z fazy prototypów do masowej produkcji e-tekstyliów – informuje firma.
Jabil Circuit wraz z przejętą przez siebie spółką Clothing+ zaprezentowały wzorcowy projekt inteligentnej odzieży Peak+. Ubrania ze zintegrowanymi narzędziami do pomiaru pracy serca powstały we współpracy z producentem pulsometrów Suunto oraz dostawcą analiz fizjologicznych dla branży sportowej i fitness, firmą Firstbeat.

Choć Peak+ z wyglądu przypomina zwykłą odzież sportową, w rzeczywistości składa się z wielu elementów tworzących inteligentny system. Materiał Cloting+ zawiera zintegrowaną elektronikę ukrytą w tkaninie, a bezprzewodowy nadajnik Suunto przesyła d dokładne pomiary z czujników w ubraniu do smartfonowej aplikacji umożliwiającej łatwe śledzenie odczytów. Dzięki opatentowanej metodzie analizy rytmu serca Fistbeat, użytkownik otrzymuje informacje m.in. na temat stresu, rekonwalescencji oraz postępów w treningu.
- Dzięki Peak+ oferujemy firmom z branż modowej, fitness i ochrony zdrowia możliwość wyróżnienia się spośród silnej konkurencji dzięki niepowtarzalnym i szytym na miarę rozwiązaniom, które pomogą łatwo zaistnieć na szybko rozwijającym się rynku wearables – podkreśla John Dargan, wiceprezes firmy Jabil.

Fińska firma Clothing+, przejęta przez spółkę Jabil w czerwcu 2015 roku, ma za sobą blisko 20 lat doświadczenia w obszarze tekstyliów ze zintegrowaną elektroniką. Współpracowała z największymi graczami na rynku, jak na przykład adidas, Garmin, Salomon czy Philips. - Sukces w branży odzieży sportowej wymaga tworzenia atrakcyjnych produktów oraz wprowadzania na rynek pionierskich rozwiązań. Opracowanie adidas miCoach Elite Team System wymagało współpracy wielu partnerów – od pomysłu przez projekty i testy aż do produkcji. Na każdym etapie procesu firma Clothing+ odgrywała ważną rolę w zespole pracującym nad wyposażonymi w czujniki ubraniami TechFit Elite” – komentuje dokonania Clothing+ Kim Scheffler, dyrektor ds. rozwoju odzieży w adidas Digital Sports.

- Od momentu przejęcia firmy Clothing+ spółka Jabil znacząco umocniła swoją pozycję rynkową, zwiększyła zatrudnienie oraz liczbę posiadanych obiektów. Nowe centrum badawczo-rozwojowe znajdujące się niedaleko siedziby Jabil na Florydzie umożliwi specjalistom Clothing+ dalsze prace nad e-odzieżą i postępy w tej dziedzinie. Firma Jabil zwiększyła również swoje możliwości inżynieryjne, biznesowe i produkcyjne, aby odpowiedzieć na rosnące oczekiwania klientów – podkreśla Jabil w komunikacie.

- Rynek odzieży ze zintegrowanymi biosensorami wykorzystywanymi na potrzeby branży medycznej, ochrony zdrowia oraz w codziennym życiu cieszy się coraz większą popularnością a jednocześnie jest pełen wyzwań. Połączone siły Clothing+ i Jabil pozwolą firmom szybciej przejść od fazy badań i prototypów do masowej produkcji – mówi Dr Harry Zervos, IDTechEx Inc.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-2