reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 28 sierpnia 2009

Wamtechnik z Piaseczna dostarcza pakiety bateryjne dla SAM

Pierwszy polski pojazd elektryczny z homologacją drogową, wytwarzany przez Impact Automotive Technologies SAM, będzie wyposażony w pakiety bateryjne produkowane przez Wamtechnik.
Wamtechnik z Piaseczna została założona w roku 1992 i specjalizuje się w dostarczaniu autonomicznych źródeł zasilania opartych o akumulatory i baterie. Kapitał spółki wynosi blisko 4.8 mln zł. Firma bazuje na wyrobach PANASONIC, SAFT, ENERGIZER, SANYO a obecnie rozwinęła współpracę z BYD Co. Ltd z Chin (największy ilościowo producent ogniw na świecie). Liczba zatrudnionych przekroczyła w 2005 roku 85 osób i zmienia się zależnie od wielkoseryjnych zamówień przemysłu niemieckiego.

Wamtechnik poinformował na swoich stronach, iż będzie producentem pakietów bateryjnych zasilających pierwsze w Polsce, homologowane, miejskie pojazdy elektryczne SAM.

Zaawansowana technologia i najwyższej jakości ogniwa litowo-jonowe użyte do budowy pakietu, gwarantują ponad 100 km zasięgu, a naładowanie baterii od 0 do 100 % pojemności odbywa się ze zwykłego gniazdka elektrycznego 230V i zajmuje jedynie 4.5 godziny. Wstępnie szacuje się, że koszt energii elektrycznej potrzebnej do pokonania dystansu 100 km to około 3 zł (w zależności od taryfy danego dostawcy energii).

Pakiety oparte są na najwyższej jakości ogniwach litowo-jonowych, których pracę nadzoruje i kontroluje rozbudowany, elektroniczny układ BMS (Battery Management System). W celu utrzymania optymalnych warunków pracy baterii, a co za tym idzie długiej żywotności, pakiet zaopatrzony został w układ chłodzenia oparty na nowoczesnych rozwiązaniach Peltier, które również w razie potrzeby mogą pełnić funkcję grzejną, co umożliwia bezproblemowe ładowanie i użytkowanie baterii w ujemnych temperaturach otoczenia.

Dwuosobowy pojazd miejski, w 100% elektryczny, o zasięgu 100km może rozwijać prędkość do 90 km/h.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2