reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 27 sierpnia 2009

Fujitsu redukuje 1.200 miejsc pracy

Fujitsu Services w Wielkiej Brytanii ogłosiło plan racjonalizacji zatrudnienia, który miałby objąć do 1.200 osób. Plan został podjęty w wyniku niższych niż przewidywano przychodów ze sprzedaży.
Wprowadzenie oszczędności wydaje się być zdaniem Fujitsu niezbędne, do zachowania konkurencyjności firmy w trudnych warunkach rynkowych i utrzymania możliwości wzrostu po uspokojeniu się rynków.

W Wielkiej Brytanii Fujitsu zatrudnia obecnie 12.500 osób, oferując systemy IT, rozmaite usługi i produkty koncernu, których roczna wartość wynosi 2 mld GBP. Do tej pory firma unikała zwolnień, podejmowała jedynie takie kroki jak zamrożenie płac, redukcja ilości poddostawców czy pracowników tymczasowych, uruchomiła też programy nabywania nowych umiejętności zawodowych i zamroziła nowe przyjęcia. Dodatkowo, nałożyła też ścisłe restrykcje na wydatki operacyjne i kapitałowe.

Obecne propozycje redukcji zatrudnienia mają być zrealizowane do końca 2009.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1