reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© adistock dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 stycznia 2016

Najnowsze technologie pojawiają się już w samochodach z niższej półki

Nowoczesne rozwiązania pojawiały się dotąd najpierw w samochodach luksusowych, a dopiero po jakimś czasie można było je znaleźć w tańszych modelach. Ta kolejność zaczyna się zmieniać.
Jednym z pierwszych producentów wprowadzającym takie zmiany jest Mercedes-Benz. Najnowszy Mercedes klasy E pojawi się na rynku z lepszymi komponentami: chipami, kamerami, softwarem i sensorami, niż te, które są w droższym Mercedesie klasy S. Co więcej, samochód klasy E ma system asystenta kierowcy czwartej generacji, podczas gdy użytkownicy auta klasy S muszą się zadowolić technologią trzeciej generacji.

- Tempo wprowadzania innowacji jest tak duże, że trzeba wykorzystać każdą premierę nowego modelu samochodu, by wypuścić nowinki na rynek – powiedział Dieter Zetsche, szef Mercedes-Benz Cars agencji Reuters.

Zmiana jaka dokonuje się w branży motoryzacyjnej wymusza na producentach, by wprowadzane modele były wyposażone w najnowsze technologie, szczególnie jeśli docelową grupą odbiorców są młodzi ludzie. Można się też spodziewać, że aktualizacja oprogramowania on-line w samochodach, której prekursorem jest Tesla Motors, będzie się rozpowszechniać. Takie zamiary ma właśnie Mercedes, ale firma chce także zadbać o aktualizacje hardware’u. Mercedes skrócił czas niezbędny do stworzenia prototypu z 18 do 10 miesięcy. W dużej mierze udało się to osiągnąć dzięki cyfrowym prototypom, które np. pozwalają na wykonywanie testów aerodynamicznych przy pomocy oprogramowania symulacyjnego, zamiast długotrwałych badań w tunelu aerodynamicznym.

Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2