reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© vinnstock dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 11 stycznia 2016

VIGO System – 25 proc. wzrost sprzedaży w 2015 roku

Wzrost sprzedaży został osiągnięty dzięki zamówieniom z segmentu bezpieczeństwa transportu, przemysłu i przemysłu obronnego. Spółka w tym rok chce utrzymać szybkie tempo rozwoju.
Producent najbardziej zaawansowanych detektorów podczerwieni zamknął miniony rok z około 25,6 mln PLN przychodów. Zarząd VIGO System ocenia, że spółka ma potencjał by utrzymać wysoką dynamiką wzrostu przychodów w 2016 roku. Motorem napędowym sprzedaży będzie m.in. uruchomienie sprzedaży nowych modułów detekcyjnych do zastosowań przy pomiarach emisji i kontroli jakości powietrza.

W IV kwartale 2015 roku, wedle wstępnych szacunków, spółka zaksięgowała 4,46 mln PLN przychodów, wobec 4,57 mln PLN w analogicznym okresie 2014 roku. Wpływ na osiągnięte w ostatnim kwartale 2015 r. wyniki miało przesunięcie realizacji części zleceń z branży transportowej na początek 2016 roku.

– 2015 rok pod wieloma względami okazał się przełomowym dla VIGO System. W spółce płynnie dokonała się zmiana pokoleniowa na kluczowych dla jej funkcjonowania stanowiskach, przeprowadzona została reorganizacja strategicznych działów, rewolucyjne wręcz zmiany miały miejsce w obszarze sprzedaży. Wytężona praca nad budową rynku pod nasze unikalne produkty zaczyna przynosić oczekiwane efekty, równolegle do pozyskiwania nowych klientów duży nacisk kładziemy na wzmacnianie relacji z dotychczasowymi kontrahentami. Te i inne działania prosprzedażowe zaowocowały 25% wzrostem przychodów w skali roku – analizuje Adam Piotrowski, prezes VIGO System.

Prezes giełdowej spółki podkreśla, że w 2016 roku VIGO System nie zamierza zwalniać tempa. – Mamy potencjał by dalej dynamicznie zwiększać sprzedaż. Wpływ na to mieć będzie planowane w połowie roku wdrożenie do produkcji detektorów opartych o technologię MBE, jak również konsekwentnie realizowany plan automatyzacji produkcji. Jeszcze w I kwartale planujemy wyjść na rynek z nowym produktem – modułami detekcyjnymi do zastosowania przy pomiarach emisji i kontroli jakości powietrza. Dzięki seryjności i automatyzacji produkcji będziemy mogli je oferować po atrakcyjnych cenach, utrzymując dotychczasową wysoką rentowność – informuje Adam Piotrowski.

VIGO System jest firmą technologiczną, założoną przez grupę naukowców z Wojskowej Akademii Technicznej. Spółka działa od ponad 20 lat i zajmuje obecnie czołową pozycję na światowym rynku niechłodzonych, fotonowych detektorów podczerwieni produkowanych w technologii MOCVD (Metal Organic Chemical Vapor Deposition). Produkty VIGO System znajdują zastosowanie m.in. w sektorze obronnym, przemyśle, ochronie środowiska czy medycynie. Są także wykorzystywane w badaniach naukowych w dziedzinie spektroskopii, techniki laserowej i kontrolowanej syntezy termojądrowej. Detektory opracowane i wyprodukowane przez VIGO System pracują na pokładzie łazika Curiosity, zbudowanego na potrzeby misji marsjańskiej NASA.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 14 2018 13:31 V9.2.8-2