reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© lcro77 dreamstime.com Rynki | 07 stycznia 2016

Czeka nas boom na rynku egzoszkieletów

Wartość rynku egzoszkieletów w 2025 roku wyniesie 1,9 mld USD. W 2014 roku wynosiła ona 68 mln USD.
Roczny wskaźnik wzrostu w sektorze egzoszkieletów w ciągu najbliższych lat wyniesie imponujące 39,6%. W tej chwili prym wiodą egzoszkielety kończyn dolnych, służące do rehabilitacji lub poprawiające jakość życia korzystających z nich osób. ABI Research prognozuje jednak, że największy rozkwit czekają egzoszkielety do zastosowań w pracy, które będą wspomagały człowieka w takich zadaniach jak podnoszenie ciężkich przedmiotów i ułatwiające długotrwałe stanie, pracę w niewygodnej pozycji lub chodzenie. Znajdą one zastosowanie m.in. w takich obszarach jak budownictwo i rolnictwo.

- Po latach badań i rozwoju, rynek komercyjnych egzoszkieletów wreszcie rozwinął się w pełni, chociaż wciąż jest we wczesnej fazie powstawania – mówi Dan Kara, dyrektor badań ABI Research. - Wymagania wojskowe oraz potrzeby społeczne i biznesowe, wspierane przez postęp technologiczny, umożliwiają teraz stworzenie rentownych systemów egzoszkieletowych dla szerokiej gamy zastosowań i rynków- dodaje Kara.

Źródło: ABI Research

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
februari 21 2017 23:03 V7.12.4-1