reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© cookelma dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 21 grudnia 2015

Thales Alenia Space zbuduje kolejne satelity dla ESA

Firma Thales Alenia Space wygrała wart 402 mln EUR kontrakt na budowę satelitów Copernicus Setinel.
Satelity obserwacyjne Copernicus Setinel-1C i 1D stanowią cześć europejskiego programu Copernicus i będą monitorowały środowisko naturalne. Satelity mają być wynoszone na orbitę od 2021 roku. Każdy z satelitów będzie ważył w momencie startu około 2,3 tys. kg i zostanie umieszczony na wysokości około 700 km, co umożliwi pracę z rozdzielczością od 5 do 25 m, w zależności od trybu pracy.

Thales Alenia Space została wybrana głównym dostawcą programu, podobnie jak w przypadku Setinel - 1A i 1B. Firma będzie odpowiedzialna za projektowanie, rozwój oraz integrację satelitów Setinel 1C i 1D. Na wyposażeniu satelitów znajdą się m.in. radar z syntetyczną aperturą (SAR) pracujący w paśmie C, zaawansowany system zarządzania i transmisji danych i komputer pokładowy. Thales Alenia Space dostarczy moduły nadawczo-odbiorcze oraz układy elektroniki „front-end”. Antenę, czyli serce radaru SAR, wyprodukuje Airbus Defence and Space zgodnie ze specyfikacją Thales Alenia Space.Program monitorowania środowiska Copernicus jest koordynowany przez Komisję Europejską i nadzorowany przez Europejską Agencje Kosmiczną. Celem programu jest zapewnienie Europie niezależności w w zdobywaniu i gromadzeniu informacji o naszej planecie, ma też wspierać europejską politykę środowiskową.

Źródło: © Thales Alenia Space

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-1