reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kornwa dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 21 grudnia 2015

Aplisens: rynki UE najbardziej perspektywiczne

Produkcja w Radomiu sukcesywnie rośnie i zakładamy wzrosty w kolejnym roku – mówi prezes Aplisensa, Adam Żurawski.
Ważą sie losy dużego kontraktu, na który liczy polski producent urządzeń pomiarowych, wartość zamówienia szacowana jest na 12-19 mln PLN i, jak zapewnia prezes spółki, Adam Żurawski, początek 2016 roku powinien przynieść rozstrzygnięcie w tej sprawie. - Jeśli Aplisens uzyska duży kontrakt, będziemy go realizowali w znacznej części w Radomiu. Na chwilę obecną potencjał tej fabryki wykorzystany jest w około 20 proc. – mówił Adam Żurawski podczas czatu relacjonowanego przez portal akcjonariat.pl.

Prezes Aplisensa komentował także obecną sytuację na rynkach wschodnich. - Pomimo słabej sytuacji gospodarczej na rynku rosyjskim od sierpnia obserwujemy systematyczny wzrost zamówień, co powinno się przełożyć dobrze na sprzedaż na rynkach WNP w IV kwartale. Obawiam się jednak, że taniejąca ropa i coraz słabszy rubel może zahamować pozytywną tendencję – powiedział Adam Żurawski. Jednym z powodów wzrostu zamówień z rynku WNP jest częściowa rezygnacja niektórych zachodnich konkurentów Aplisensa z tego rynku.

Prezes Aplisensa zauważył przy tym, że w perspektywie niepewnej sytuacji na rynku rosyjskim, to kraje UE stają się dla firmy najbardziej perspektywicznym rynkiem. [i–] Zakładamy że sprzedaż do UE w kolejnych latach będzie rosła na poziomie co najmniej kilkanaście procent r/r[/i] – powiedział Żurawski.

Co do prognoz dotyczących wyników spółki, to według prezesa Aplisensa, czwarty kwartał powinien być lepszy od trzeciego. - W końcówce roku najbardziej jestem zadowolony z rynku rosyjskiego. Liczymy że kolejny rok będzie lepszy od bieżącego i nie będzie płaski – stwierdził Żurawski.

Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-1