reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Softblue Przemysł elektroniczny | 18 grudnia 2015

Debiut Softblue na NewConnect jeszcze w tym roku

Trzeci kwartał 2015 roku był najlepszy w historii bydgoskiej spółki. To dobry prognostyk przed spodziewanym jeszcze w tym roku debiutem spółki na NewConnect – pisze firma w komunikacie.
Do ponad 5,9 mln zł wzrosła sprzedaż Softblue po trzech kwartałach bieżącego roku. To o ponad 134% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Zysk operacyjny w omawianym okresie wzrósł do 1,41 mln PLN a zysk netto do 1,14 mln PLN. Sam trzeci kwartał przyniósł przychody ze sprzedaży na poziomie 2,96 mln PLN (wzrost o 93%), 0,82 mln PLN zysku operacyjnego (wzrost o 283%) i 0,66 mln PLN zysku netto (wzrost o 210%).

– Dynamicznie rozwijamy wszystkie nasze trzy filary działalności – produkcje oprogramowania, usługi konsultingowe oraz badania i rozwój – co ma wymierny wpływ na wyniki finansowe spółki. Na koniec trzeciego kwartału posiadaliśmy ponad 11,4 mln PLN środków pieniężnych co oznacza wzrost o 10,5 mln PLN. To efekt bieżącej działalności i wpływów z emisji prywatnej. Środki te przeznaczymy na inwestycje w nasze innowacyjne przedsięwzięcia takie jak Softheart – do badania serca w widmach niesłyszalnych czy Forestdron – bezzałogowy pojazd latający z czujnikami do zadań specjalnych m.in. monitorowania lasów – mówi Michał Kierul, prezes zarządu Softblue SA.

W ramach oferty prywatnej bydgoska spółka pozyskała 10 mln PLN. Nowi akcjonariusze objęli 22,55% akcji Softblue. Wycenę spółki przez rynek ma umożliwić wejście firmy na rynek NewConnect. – Ostatnie miesiące to dla nas ciężka praca nad wzrostem biznesu co ma pozytywne odzwierciedlenie w wynikach finansowych i pozyskanym wsparciu. Właśnie otrzymaliśmy informację, że wraz z partnerem – Wojskowymi Zakładami Lotniczymi Nr 2 dostaliśmy rekomendacje do dofinansowania dla projektu pn. „Zaprojektowanie i konstrukcja rodziny bezzałogowych statków latających o specjalnym przeznaczeniu”, a jest to niemal 14,4 mln PLN. W związku z ilością zadań do wykonania termin debiutu trochę się nam opóźnił, ale mam nadzieję, że uda nam się jeszcze przed świętami – zapowiada Michał Kierul.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2017 20:55 V8.5.5-1