reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mopic _dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 16 grudnia 2015

Toshiba może zwolnić nawet 7 tys. osób

Japoński koncern rozważa olbrzymie cięcia etatów, przede wszystkim w dziale elektroniki użytkowej.
Toshiba planuje zwolnienie 6-7 tys. osób, w zdecydowanej większości dotknie to osób zatrudnionych w dziale lifestyle, który obejmuje także produkcję elektroniki konsumenckiej – donosi Reuters powołując się na japońską gazetę Nikkei.

Drastyczne cięcia dotkną japońską fabrykę w Ome, w której powstają telewizory i komputery. Toshiba rozważa także wstrzymanie finansowania rozwoju sektora telewizorów.

W lipcu tego roku CEO Toshiby, Hisao Tanaka, oraz inni managerowie wyższego szczebla zrezygnowali ze stanowisk po ujawnieniu największego w historii koncernu skandalu finansowego. Toshiba na przestrzeni kilku ostatnich lat sztucznie zawyżała zyski, śledztwo wykazało, że chodzi tu o kwotę nawet 1,2 mld USD.

Dodatkowo, według ostatnich doniesień gazety Kommiersant, Toshiba wycofuje się z rosyjskiego rynku elektroniki konsumenckiej i zamyka oddział Toshiba CIS.

Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-1