reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexey utemov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 09 grudnia 2015

Electrolux będzie zwalniał

Szwedzki producent sprzętu gospodarstwa domowego ogłosił program redukcji kosztów w dziale małego AGD.
Po fiasku planowanego przejęcia biznesu AGD od firmy GE, szwedzki Electrolux zaciska pasa. Firma zamierza ciąć koszty w dziale małego AGD i planuje zwolnienia pracowników oraz ograniczanie działalności, przede wszystkim ma to dotyczyć Stanów Zjednoczonych, Szwecji i Chin. Electrolux nie podał szczegółowych informacji na temat skali redukcji, prowadzone są rozmowy ze szwedzkimi związkami zawodowymi.

Efekty tych działań mają być widoczne pod koniec 2016 roku. Roczne oszczędności związane z wdrożeniem programu szacowane są na 120 mln SEK, a jednorazowe koszty mają wynieść 190 mln SEK. - Po zakończeniu programu dział małego AGD zyska elastyczność finansową, umożliwiającą dalsze inwestowanie w przynoszące zyski kategorie produktów – pisze Electrolux w komunikacie.

Electrolux poinformował także, że z wypłacenia kwotę należną firmie General Electric za zerwanie umowy przejęcia działu AGD GE w wysokości 175 mln USD (1 490 mln SEK).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1