reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Raytheon Przemysł elektroniczny | 09 grudnia 2015

Raytheon składa duże zamówienie w polskiej firmie

W nowych systemach zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot będzie zastosowana najnowocześniejsza technologia opracowana przez polskich inżynierów z firmy TELDAT.
Spółka TELDAT będzie produkowała wydajne routery komputerowe do nowo zbudowanych jednostek ogniowych Patriot. - Partnerska współpraca użytkowników systemu Patriot zapewnia nam dostęp do dużego rynku eksportowego złożonego z 13 krajów[i/] – d powiedział Henryk Kruszyński, prezes firmy TELDAT. Kruszyński podkreśla także, że firma Raytheon chce, by wymagające wysokich kwalifikacji, zaawansowane technologicznie prace związane z systemem Patriot były wykonywane w Polsce.

Zamówienie stanowi kolejny etap programu realizowanego wspólnie przez Raytheon i TELDAT, którego celem jest opracowanie zaawansowanych, zmilitaryzowanych routerów nowej generacji dla systemu Patriot. Po zakończeniu etapu projektowo-rozwojowego program wszedł właśnie w fazę produkcji na pełną skalę, co zapewni firmie TELDAT dostęp do międzynarodowego rynku systemu Patriot.

[i]- To pierwsze z wielu zamówień związanych z systemem Patriot, które Raytheon złoży w polskich firmach
– powiedział Pete Bata, pracujący w Warszawie dyrektor firmy Raytheon ds. programu „Wisła”. – Raytheon zamierza współpracować z polskim przemysłem, aby stworzyć nowe miejsca pracy i podnieść kompetencje Polski w dziedzinie zaawansowanych technologii.

Źródło: Raytheon

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1