reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Zortrax Przemysł elektroniczny | 07 grudnia 2015

5,3 mln zł zysku Zortrax SA

25,5 mln zł przychodów ze sprzedaży i prawie 5,3 mln zł zysku netto – to wyniki po trzech kwartałach br. firmy Zortrax, lidera w dziedzinie druku 3D
Olsztyński Zortrax z kwartału na kwartał notuje wysoką dynamikę sprzedaży i zysków. Po dziewięciu miesiącach br. sprzedaż wyniosła 25,5 mln zł i była dwukrotnie wyższa niż przychody w całym 2014 roku. Także zysk netto w tym okresie znacznie przewyższył osiągniecie z 2014 roku (2,8 mln zł) i wyniósł ponad 5,3 mln zł.

‘Takie rezultaty pokazują, że Zortrax bardzo szybko rozwija się na dynamicznie rosnącym rynku druku 3D. To zasługa przede wszystkim naszego sztandarowego produktu – drukarki Zortrax M200 – która sprzedaje się coraz lepiej. Wpływ na to ma z pewnością wiele nagród, m.in. dla najlepszego urządzenia desktopowego, które ta drukarka otrzymała’ mówi Rafał Tomasiak, prezes zarządu Zortrax S.A.

W sprawozdaniu za I półrocze 2015 r., które zostało zaudytowane przez biegłego rewidenta, Zortrax wykazał 18 mln zł przychodów ze sprzedaży i 3,5 mln zł zysku netto. Warto podkreślić, że wynik ten został wypracowany w okresie dynamicznego wzrostu sprzedaży Spółki, co wiązało się z równoczesnym znacznym wzrostem kosztów działalności, a także kosztów związanych z działalnością badawczo-rozwojową.

‘Prace nad Zortrax Inventure weszły w I półroczu w decydującą fazę, co skutkowało zwiększeniem wydatków z tym związanych. Oczekujemy, że dzięki dobrej sprzedaży M200 i przedsprzedaży nowej drukarki nadal możliwe jest osiągnięcie zysku na poziomie założony w programie motywacyjnym’ tłumaczy prezes Tomasiak. Przypomnijmy, że nowa drukarka jest już w przedsprzedaży, co powinno wpłynąć korzystnie na dynamikę sprzedaży i zysków spółki w kolejnych miesiącach. ‘W 2016 roku nasz dział B+R będzie koncentrował się przede wszystkim na pracach nad drukarką przemysłową i nowymi materiałami. Rozwijamy także dział sprzedaży i rozpoczęliśmy działania marketingowe daleko wykraczające poza standard start-up’owy, oparty głównie na internecie. Mam tu na myśli przede wszystkim udział w międzynarodowych targach, dzięki czemu pozyskujemy nowych dużych klientów. Zdajemy sobie sprawę, że tylko stały postęp i innowacje są w stanie zapewnić naszej firmie odpowiednio mocną pozycję na rynku’.

Zortrax podtrzymuje plany IPO i debiutu giełdowego w I połowie 2016 roku. ‘Wejście na parkiet uwiarygodni nas wśród partnerów biznesowych na rynkach zagranicznych i w Polsce. Jesteśmy przekonani, że zaowocuje to dalszym dynamicznym rozwojem i jeszcze bardziej uatrakcyjni Zortrax w oczach klientów zainteresowanych naszymi produktami’ mówi prezes Tomasiak.

Publiczna emisja zostanie poprzedzona niewielką ofertą dla instytucji finansowych. Zgodnie z uchwałą ostatniego NWZ trafi do nich 500 tys. akcji serii D, które mogą być sprzedane po cenie wyższej niż oferowane w pre-IPO akcje serii C (32,50 zł). Niewykluczone, że transakcję z inwestorami finansowymi uda się zamknąć jeszcze w tym roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 20 2018 13:29 V9.1.4-1