reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© creasencesro dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 listopada 2015

Bosch zakłada spółkę w segmencie inteligentnych budynków

Od 1 stycznia 2016 roku nowo powstała spółka Robert Bosch Smart Home GmbH będzie zajmować się wszystkimi działaniami koncernu w segmencie inteligentnych budynków (Smart Home).
Nowa spółka Boscha połączy m.in. doświadczenie w tworzeniu odpowiedniego oprogramowania oraz czujników. W przyszłości będzie oferować z jednego źródła wiele produktów i usług dla budynków zintegrowanych z internetem, w tym nową funkcjonalność, która pozwala na raportowanie próby włamania oraz pomaga sterować ogrzewaniem w celu oszczędzania energii – informuje Bosch w komunikacie. Pierwsze produkty z tego segmentu, takie jak inteligentny kontroler domowy, termostat czy czujniki otwartych drzwi lub okien, pojawią się na rynku w styczniu 2016 roku.

Rozwiązania Boscha dla inteligentnych budynków celują w gigantyczny rynek: według ekspertów tylko do 2020 roku ok. 230 milionów budynków na świecie – prawie 15% wszystkich gospodarstw domowych – będzie wyposażonych w technologie przeznaczone dla inteligentnych budynków.

Bosch stawia na kompatybilność z urządzeniami innych producentów. Firma jest zdania, że otwarte standardy i platformy przyczynią się do stworzenia technologii przyjaznych użytkownikom. Dlatego system Bosch dla inteligentnych budynków jest modułowy i skalowalny oraz oferuje możliwość łatwego podłączenia kompatybilnych urządzeń innych producentów.

Źródło: Bosch

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-2