reklama
reklama
reklama
reklama
© bernardo varela dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 23 listopada 2015

Otwarcie Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii

W zeszły czwartek uroczyście otwarto nową jednostkę Politechniki Warszawskiej - Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii (CZIiTT).
CZIiTT to ośrodek odpowiedzialny za prowadzenie prac badawczo-rozwojowych na rzecz gospodarki i administracji państwowej, transfer technologii, współpracę świata nauki z sektorem biznesu, zarządzanie technologiami oraz działania edukacyjne. Naukowcy z Politechniki Warszawskiej mogą korzystać z laboratoriów Centrum w celu nawiązania współpracy z sektorem przedsiębiorczości technologicznej. CZIiTT zapewni im również wsparcie w komercjalizacji prac, oceniając biznesowy potencjał projektów naukowych oraz pozyskując ewentualnych partnerów biznesowych lub inwestorów zainteresowanych osiągnięciami pracowników naukowych.

- To ma być miejsce szczególne, w którym będzie spotykało się środowisko warszawskie, mazowieckie i ogólnopolskie. Ważne rzeczy w zakresie innowacji i transferu technologii wymagają ekosystemu, który stworzy warunki do prowadzenia wspólnych projektów i przenoszenia ich do gospodarki – powiedział prof. Jan Szmidt, rektor Politechniki Warszawskiej podczas uroczystości otwarcia Centrum.

W ramach Centrum będzie także funkcjonował Inkubator Innowacyjności, wspierający aktywność studentów, doktorantów i początkujących przedsiębiorców. Aktywność Inkubatora będzie skupiona wokół przedsięwzięć oferujących produkty lub usługi powstałe w wyniku wdrożenia nowej technologii.

Podczas inauguracji działalności Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii, podpisano również porozumienie o współpracy między Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości a CZIiTT. Jest to pierwsze porozumienie zawarte na rzecz rozwoju działalności ośrodka. Ma ono przyczynić się do realizacji wspólnych inicjatyw i projektów na rzecz zwiększenia intensywności współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami a sferą badawczo-rozwojową, podejmować wspólne działania informacyjne i promocyjne, a także inicjować i realizować prace badawcze, analizy i ekspertyzy w zakresie rozwoju przedsiębiorczości.

Źródło: Politechnika Warszawska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
August 22 2017 10:36 V8.6.0-2