reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© adam121 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 23 listopada 2015

APS Energia liczy na rekordowy rok

Dostawca systemów zasilania awaryjnego prowadzi rozmowy w sprawie akwizycji i przygląda się rynkowi niemieckiemu. Backlog APS Energii na koniec trzeciego kwartału wynosi 25,7 mln PLN.
APS Energia liczy na rekordową sprzedaż w 2015 roku - poinformował prezes spółki Piotr Szewczyk. Firma spodziewa się przychodów wyższych niż rok wcześniej, pomimo niekorzystnego kursu rubla, który negatywnie wpływa na wyniki spółki. - W III kw. sytuacja nas zaskoczyła, gdzie mimo rekordowej sprzedaży, także w Rosji, odnotowaliśmy spadki zysków i EBITDA – powiedział Piotr Szewczyk, prezes APS Energia.

- Sprzedaż w tym roku będzie rekordowa, głównie dzięki rynkowi polskiemu. Rynek polski królował w tym roku i wszystko wskazuje na to, że będzie mocny do 2019 roku – powiedział prezes APS Energia.

Szewczyk poinformował, że spółka walczy o nowe kontrakty eksportowe w zakresie energetyki atomowej. - Mamy już kilka fajnych dostaw do elektrowni atomowych. Walczymy o trzy projekty, z czego jeden jest bardzo duży. Pierwsze decyzje powinny być najpóźniej do końca pierwszego kwartału przyszłego roku - stwierdził Piotr Szewczyk.
APS Energia nadal rozgląda się za akwizycjami i prowadzi rozmowy z dwoma podmiotami. -Najwcześniej może się to zmaterializować na przełomie pierwszego i drugiego kwartału roku 2016 – powiedział na konferencji Dominik Biegaj, dyrektor ds. strategii i rozwoju APS Energia. - Przyglądamy się także rynkowi niemieckiemu, ale są to na razie wstępne rozmowy – dodał Szewczyk.
Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 14 2018 13:31 V9.2.8-1