reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© adam121 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 listopada 2015

Apator: przychody w górę, zyski w dół

GK Apator po trzech kwartałach 2015 roku zwiększyła przychody o 7,5% r/r, zysk netto w tym okresie spadł o 17,6%.
Podstawowe dane finansowe po pierwszych 9 miesiącach 2015 roku przedstawiają się następująco:- Przychody ze sprzedaży zrealizowane w okresie 9 miesięcy br. potwierdzają, że osiągnięcie celu prognozy 2015 (przedział wartości +/- 10% wokół wartości PLN 790 mln PLN) jest niezagrożony - informuje Apator. Spółka nie koryguje także prognozy rocznej skonsolidowanego zysku netto, przy czym ostateczny poziom wyniku netto, z dużym prawdopodobieństwem, będzie bliższy dolnej granicy przedziału prognozy tj. PLN 72 mln PLN.

Marża brutto ze sprzedaży w III kwartale pozostawała pod presją negatywnych czynników, takich jak sytuacja finansowa spółki Apator Rector, erozja cenowa (w szczególności w liniach opomiarowania energii elektrycznej i gazu) oraz wzrost kosztów produkcji spowodowany umocnieniem USD. Odpowiadając na te zagrożenia, zarząd Apator wdraża w spółce Apator Rector program naprawczy począwszy od maja bieżącego roku, który ma wyeliminować straty już w roku 2016. Ponadto spółki grupy kapitałowej realizują zadania mające na celu obniżkę kosztów produkcji oraz ograniczenie ryzyka walutowego po stronie kosztów zakupów. Efekty tych działań powinny być widoczne już w 2016 roku. Pomimo spadku marży na tym poziomie o 2,7 pp., wartość wypracowanego w trzech kwartałach 2015 roku zysku brutto ze sprzedaży jest niższa o niespełna 2% okres do okresu – czytamy w komunikacie spółki.

Apator podkreśla, że perspektywy rozwoju i wyników finansowych grupy kapitałowej pozostają dobre. Spółki grupy kapitałowej Apator systematycznie zwiększają portfel zamówień na rok 2016, przede wszystkim w segmencie pomiarowym. Na szczególną uwagę zasługują prestiżowe kontrakty związane z dostawą inteligentnych gazomierzy na rynek holenderski. Oczekiwana poprawa dynamiki wzrostu związana jest również z rozwojem portfela produktowego o technologię ultradźwiękową i nowe technologie komunikacyjne w obszarze opomiarowania wody.

© Apatro

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1