reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Apple Przemysł elektroniczny | 12 listopada 2015

Apple: 1000 nowych miejsc pracy w Irlandii

Apple planuje zatrudnienie 1000 dodatkowych osób w siedzibie firmy w Cork. W tej chwili Apple zatrudnia w Irlandii około 5 tys. osób.
Wiadomość o planach Apple podała irlandzka agencja ds. wspierania inwestycji IDA Ireland. Amerykański producent iPhone’ów zamierza wybudować nowy budynek w kampusie Hollyhill w Cork i zatrudnić dodatkowe 1000 osób do połowy 2017 roku.

IDA Ireland podkreśla olbrzymie znaczenie firmy Apple jeśli chodzi o tworzenie miejsc pracy. Agencja szacuje, że dzięki amerykańskiej spółce w Irlandii powstało około 18 tys. etatów, włączając w to 5 tys. osób zatrudnionych bezpośrednio w Apple. Firma działa w Irlandii od 1980 roku, gdy utworzyła swoje pierwsze biuro w Cork.

W zeszłym roku Komisja Europejska poinformowała o rozpoczęciu dochodzenia badającego decyzje podatkowe Irlandii wobec Apple’a. KE upubliczniła list wysłany do ministra spraw zagranicznych Irlandii, w którym opublikowała wyliczenia dotyczące zysków Apple i podatków, jakie płaciła firma. KE ocenia, że orzeczenia władz irlandzkich przyznały znaczene korzyści Apple.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-2