reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Elephant Przemysł elektroniczny | 28 października 2015

Polski wynalazek zadebiutuje na Kickstarterze

Firma Elephant – twórca innowacyjnego urządzenia, które pozwoli zadbać o bezpieczeństwo naszego domu – jeszcze w tym roku rozpocznie produkcję rozwiązania Elephant Door.
Firma Elephant zwyciężyła w konkursie Business Mixer i wyruszy do Doliny Krzemowej, gdzie będzie się rozwijać biznesowo i prezentować inwestorom swój pierwszy produkt – Elephant Door™. Urządzenie polskiej spółki w prosty sposób montuje się na drzwiach, a dzięki integracji ze smartfonem, przy próbie włamania lub włamaniu, Elephant Door™ wysyła użytkownikom powiadomienia na telefon oraz uruchamia syrenę alarmową.

Radosław Pallach, CEO firmy Elephant odpowiedział na kilka naszych pytań:

evertiq.pl: - Czy i na ile wygrana w konkursie zmieniła plany spółki? Jakie są oczekiwania w związku z wyjazdem do Doliny Krzemowej?

Radosław Pallach: - Wygrana nie zmieniła naszych planów. Tworząc produkt myśleliśmy o konsumencie w każdym kraju. Zależało nam na tym, aby nasze rozwiązanie – Elephant Door™ – można było zastosować na każde drzwi. Jest to możliwe m. in. dzięki zastosowaniu karty SIM. Urządzenie korzysta z pakietowej transmisji danych poprzez GSM (GPRS) i nie potrzebuje wsparcia WiFi.

Rynek w Stanach Zjednoczonych jest dla nas perspektywiczny przede wszystkim ze względu na dojrzałego konsumenta, który jest zapoznany z technologiami IoT (Internet of Things). Podczas wyjazdu do Doliny Krzemowej będziemy dopracowywać nasz model biznesowy, a także szukać potencjalnych partnerów oraz dystrybutorów. 10 listopada ruszamy także z kampanią na Kickstarterze.

- Czy produkt jest już kompletnie gotowy do wejścia na rynek, czy też czekają go np. jeszcze ostatnie testy?

RP: - Prototyp produktu przeszedł już testy. Obecnie jesteśmy na etapie wprowadzania ostatnich zmian. Produkcję chcielibyśmy rozpocząć do końca roku, natomiast wejście z urządzeniem na rynek przewidziane jest na pierwszy kwartał 2016.

- Które kraje najpierw?

RP: - Już niebawem pojawimy się na Kickstarterze, dlatego zakładamy, że nasz produkt będzie dostępny na całym świecie. Obecnie najbardziej skupiamy się na Ameryce Północnej i krajach UE. Warto jednak podkreślić, że Elephant Door™ to nie tylko produkt, ale również usługa Elephant Service oferująca m. in. wsparcie specjalistów Elephant dla każdego użytkownika 24/7 oraz wsparcie telefoniczne i porady po ewentualnym włamaniu. Ze względu na Elephant Service nasze działania zaczniemy od rodzimego rynku, a następnie będziemy je stopniowo rozszerzać o kolejne.

- Rozpoczęcie kampanii na Kickstarterze jest zaplanowane na listopad. Dlaczego firma decyduje się także na ten krok?

RP: - Naszą pracę doceniło już jury prestiżowego konkursu Business Mixer, dzięki czemu w listopadzie będziemy mieli okazję zaprezentować nasz pomysł w Dolinie Krzemowej. Wierzymy w to, że odniesiemy sukces także na Kickstarterze, a tym samym już niebawem będziemy mogli szerzej udostępnić nasz produkt. Dla startupu – którym jesteśmy – Kickstarter jest najlepszym miejscem do pokazania naszego rozwiązania oraz jednym ze sposobów na zebranie funduszy do uruchomienia produkcji.

- Ile osób pracuje w firmie?

RP: - Ta liczba się ciągle zmienia. Obecnie firma liczy kilkanaście osób. Wierzymy w efekt synergii i łączenie kompetencji z różnych dziedzin. Jesteśmy przekonani, że właśnie dzięki połączeniu środowiska biznesowego i naukowego uzyskamy jak najlepsze rezultaty. Cały czas współpracujemy również z zespołem inżynierów z instytutu Automatyki i Inżynierii Informatycznej Politechniki Poznańskiej, którzy są odpowiedzialni za rozwój technologii. Za strategię marki odpowiada agencja innowacyjna K&Y.

- Elephant myśli już o nowych rozwiązaniach: jakie to będą urządzenia? Do jakich zastosowań?

RP: - Nasze urządzenie jest odzwierciedleniem nowego sposobu myślenia o człowieku, jego potrzebach i obawach. Elephant Door™ to tak naprawdę dopiero początek całego systemu ochrony dostosowanego do aktualnych potrzeb ludzi. Już w najbliższych miesiącach przedstawimy kolejne rozwiązania i plany z nimi związane.Foto: © Elephant

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1