reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© stokkete dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 23 października 2015

Roboty chirurgiczne zrewolucjonizują opiekę zdrowotną

Frost & Sullivan wymienia 10 najnowocześniejszych technologii, które przekształcą sektor opieki zdrowotnej, a wśród nich właśnie roboty chirurgiczne.
Według Frost & Sullivan, rozwiązania obejmujące innowacje z różnych branż będą stanowić podstawę diagnozy medycznej i leczenia. Nowatorskie rozwiązania dotyczące sprzętu medycznego, diagnostyki i obrazowania zaowocowały tańszymi i bardziej elastycznymi rozwiązaniami z dziedziny opieki zdrowotnej, które odgrywają kluczową rolę w monitorowaniu zwiększającej się liczby występowania chorób przewlekłych na całym świecie. Znaczącą cechą listy głównych technologii medycznych, przygotowaną przez Frost & Sullivan w 2015 roku, jest ich potencjał w zakresie zaspokajania potrzeb zarówno w krajach rozwiniętych, rozwijających się, jak również w krajach wschodzących.

Z analizy Frost & Sullivan “Główne technologie dotyczące sprzętu medycznego i obrazowania w 2015 r.” wynika, że rozwój w sektorze opieki zdrowotnej będzie koncentrował się na następujących 10 technologiach: roboty chirurgiczne, cyfrowa patologia, neuroprotetyka, lasery chirurgiczne, inteligentne pigułki, obrazowanie optyczne, technologie informatyczne z zakresu opieki zdrowotnej, zintegrowane monitorowanie oznak życiowych, sztuczne organy i czterowymiarowe obrazowanie ultradźwiękowe (4D). Nowe metody, takie jak neuroprotetyka i hybrydowe obrazowanie zmierzają w kierunku komercjalizacji. Technologie, które już teraz znajdują się na etapie wczesnej komercjalizacji, w tym inteligentne pigułki i roboty chirurgiczne, będą miały wiele różnych zastosowań.

Wspólną cechą, która łączy te 10 rozwiązań, jest ich zakres pozwalający na konwergencję z platformami pozamedycznymi. Innowacje z zakresu elektroniki, czujników, technologii informatycznych i zaawansowanej produkcji aktywnie napędzają rozwój w zakresie produktów i technologii związanych ze sprzętem medycznymi i obrazowaniem. Firmy spoza sektora opieki zdrowotnej, takie jak Google czy IBM inwestują we wspomniane technologie.

Źródło: Frost & Sullivan

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1