reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© jirsak dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 15 października 2015

Ericsson zamierza przejąć Ericpol

Ericsson zamierza przejąć działalność swojego długoletniego dostawcy i dewelopera oprogramowania, firmy Ericpol. Do firmy Ericsson w Polsce i na Ukrainie dołączy około 2000 pracowników.
Ericsson zakończył wstępny etap przejęcia udziałów i działalności firmy Ericpol w Polsce i na Ukrainie. Ericpol jest firmą zajmującą się tworzeniem oprogramowania telekomunikacyjnego oraz dostawcą dla Ericsson z 20-letnią historią współpracy. Jak dotąd jej największym klientem była firma Ericsson. W zmieniającej się branży, w której działa Ericsson, przejęcie to stworzy możliwość zabezpieczenia głównych kompetencji i wiedzy zgromadzonej w ciągu wielu lat współpracy.

Do załogi Ericsson dołączy około 2000 pracowników Ericpol. Zakończenie procedur związanych z przejęciem przewidywane jest na pierwszy kwartał 2016 roku.

- Wraz z zamierzonym przejęciem działalności firmy Ericpol w Polsce i na Ukrainie, Ericsson zyskuje znakomicie zintegrowane kompetencje w obszarze technologii radiowej, chmury oraz IP, pozwalające na utrzymanie ciągłości biznesowej. Ericpol dostarcza również potencjał teleinformatyczny dla rynków związanych z komunikacją oraz innych obszarów tj. branża motoryzacyjna, automatyzacja, bankowość, ochrona zdrowia i administracja – informuje firma w komunikacie.

Ericsson jest obecny w Polsce od około 111 lat. Po sfinalizowaniu zapowiadanego przejęcia, Ericsson będzie zatrudniać ponad 2500 pracowników w Polsce.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2