reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kornwa dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 października 2015

Kosikowski & Kresky pracuje nad automatem do PCB

Zarząd Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał zezwolenia firmom Kosikowski & Kresky oraz Kermaan na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Podstrefy Lubań.
Spółka Kosikowski & Kresky działa w Lubaniu już od stycznia. Firma zainwestowała dotąd 6 mln PLN oraz zatrudnia 45 osób. Aż 90 proc. jej produktów jest eksportowana. Spółka specjalizuje się w wytwarzaniu maszyn i automatów służących do produkcji płyt drukowanych, będących elementem bazowym dla urządzeń elektronicznych takich jak telewizory, radioodbiorniki, monitory i laptopy. Ponadto firma Kosikowski & Kresky pracuje nad innowacyjnym automatem, który lada dzień trafi do Korei. To skomplikowana trzydziestometrowa linia, na której przygotowywane będą płytki do kolejnej generacji smartfonów.

Z kolei spółka Kermaan zainwestuje w zakład ponad 3 mln PLN. Początkowo zatrudnienie znajdzie w nim kilkanaście osób. Kermaan rozwinie także działalność projektową i badawczo-wdrożeniową na potrzeby własnej produkcji. Przedsiębiorstwo zamierza produkować okapy kuchenne, artykuły wyposażenia kuchni oraz meble o szerokim spektrum zastosowania.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-1