reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© jirsak dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 października 2015

Spółki PGZ włączą się w łańcuch dostaw Boeinga

W Radomiu odbyło się szkolenie z udziałem przedstawicieli firmy Boeing i PGZ, które pozwoliło wstępnie zweryfikować potencjał do włączenia spółek PGZ w plany kooperacji przemysłowej firmy Boeing.
Wejście w łańcuch dostaw przy kluczowych kontraktach, a tym samym kooperacja w międzynarodowych programach nie tylko zbrojeniowych, ale również lotnictwa cywilnego jest jednym z kluczowych elementów „Strategii Grupy Kapitałowej PGZ na lata 2015-2030”.

Szkolenie to efekt umowy podpisanej we wrześniu br. podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach między PGZ i Boeing. - Dzięki szerokiemu porozumieniu polskie firmy uzyskają unikalne umiejętności pozwalające na bezpośredni dostęp do amerykańskiego systemu zamówień i łańcucha dostaw w tym m.in. dostaw części do samolotów pasażerskich. Natomiast koncern uzyska dostęp do utalentowanych specjalistów i innowacji w ramach polskiego przemysłu zbrojeniowego, jednocześnie współpracując ze spółkami PGZ w realizacji celów ich działalności – czytamy w komunikacie PGZ.

W ramach polsko-amerykańskiej współpracy, wszystkie zaangażowane podmioty będą szukać możliwości dostaw swoich produktów na potrzeby koncernu Boeing, wspierania, utrzymywania i modernizacji systemów obronnych, zintegrowania unikatowych polskich systemów na platformach spółki Boeing, wzmocnienia mocy produkcyjnych, prowadzenia wspólnych działań badawczo-rozwojowych oraz zwiększania możliwości przemysłu zbrojeniowego.
W szkoleniu brały udział przedsiębiorstwa należące do PGZ: Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 SA, Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 SA, PCO SA, PIT-Radwar SA, Mesko SA, Zakłady Mechaniczne Tarnów SA, Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne SA., Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-Kalisz” SA oraz OBRUM Sp. z o.o.

Źródło: PGZ

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 10 2018 12:38 V9.0.1-2