reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© luchschen dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 07 października 2015

PIT-RADWAR kupił supernowoczesne stanowiska do badania anten

PIT-RADWAR podpisał z firmą Tespol, polskim przedstawicielem MVG (Microwave Vision Group), kontrakt na stanowiska do badania anten. Wartość zamówienia to około 9 mln EUR.
PIT-RADWAR w ciągu 18 miesięcy otrzyma kompletne stanowiska służącą do pomiaru anten. Urządzenia będą stanowiły wyposażenie hali badań w Kobyłce pod Warszawą. Inwestycja, w postaci dwóch komór bezechowych wraz z wyposażeniem, pozwoli na pomiary charakterystyk anten radarowych oraz kompatybilności elektromagnetycznej.

Realizacją zamówienia zajmą się firmy ORBIT/FR Europe oraz polski partner MVG – firma Tespol.

- To wyjątkowy projekt, nie tylko na skalę Europy, ale i świata. Obejmuje zakup dwóch niezależnych komór bezechowych – jednych z największych w Europie – z kompletnym wyposażeniem pomiarowym. Komory pozwolą nam na badania i testy różnych typów anten oraz na badania kompatybilności elektromagnetycznej dużych obiektów, takich jak systemy radarowe i czołgi – komentuje Ryszard Kardasz, prezes PIT-RADWAR.

W lipcu tego roku Ministerstwo Skarbu Państwa ogłosiło, że przeznaczy 44 mln PLN z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorstw na budowę i wyposażenie stanowiska do badań anten radarów wojskowych i EMC w komorze bezechowej. Inwestycja ma kluczowe znaczenie dla strategii rozwoju spółki PIT-RADWAR z grupy PGZ w obszarze radarów wojskowych, wykorzystujących nowoczesne systemy antenowe – informowało wówczas ministerstwo.

Firma Microwave Vision Group (MVG) została utworzona w marcu 2008 roku poprzez połączenie firm będących liderami rozwiązań dla technologii mikrofalowej: SATIMO, ORBIT/FR, AEMI oraz Rainford EMC Systems.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1