reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Politechnika Białostocka Przemysł elektroniczny | 07 października 2015

Robot z PB zyskał wsparcie finansowe

Projekt Photon to niewielki robot zintegrowany z aplikacją mobilną, dzięki któremu dzieci mogą nauczyć się programowania. Photona wymyślili studenci Politechniki Białostockiej.
W projekt włączył się fundusz Xplorer Fund SA, który zainwestuje pieniądze w jego rozwój. Politechnika Białostocka będzie partnerem merytorycznym, wspierającym swoich studentów w działalności na rynku edukacyjnym. List intencyjny w tej sprawie 1 października podpisali rektor prof. Lech Dzienis i kierujący projektem Marcin Joka (student Wydziału Informatyki).

- Ten projekt ma szansę stać się produktem dostępnym na rynku – powiedział prof. Lech Dzienis podczas spotkania w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości i Wybranych Nowych Technologii Politechniki Białostockiej.- To jest przykład wykorzystania wiedzy w sposób praktyczny (…). Panowie założyli własną firmę, siedzibę mają w naszym Inkubatorze – dodał i podkreślił, że uczelnia będzie wspierać studentów także merytorycznie.

Popularny „Pan Photon” podbija serca wszystkich, którzy mieli okazję uczestniczyć w pierwszych testach. Photon oferuje trzy poziomy: uczenie się, zabawę oraz tryb wieloosobowy. W pierwszym trybie specjalnie przygotowana aplikacja na urządzenia mobilne stawia przed użytkownikiem zadania, które rozwijają logiczne myślenie i uczą podstaw programowania. Wraz z postępem kompetencji użytkownika, robot również się rozwija i odkrywa coraz to nowsze umiejętności. Drugi tryb to zabawa. Dzieci mogą tworzyć dowolne programy w pełni wykorzystując odkryte możliwości robota. Trzeci tryb to rozgrywka wieloosobowa. Dzieci mogą współpracować i rywalizować z innymi posiadaczami robota w różnego typu konkurencjach.

- To świetny zespół młodych, inspirujących ludzi. Wierzymy w ten pomysł i widzimy realne szanse wdrożenia go na większą skalę – chwali białostockich studentów Piotr Sławski, reprezentujący Fundusz Xplorer Fund SA. – Potencjał i możliwości młodych ludzi wyraźnie rosną z roku na rok. To bardzo ważne, aby stworzyć im odpowiednie środowisko do rozwoju. Inwestycja jest zwieńczeniem akceleracji biznesowej, która miała miejsce w trakcie konkursu Microsoft Imagine Cup 2015. Przygotowanie produktu do wdrożenia biznesowego prowadzone przez Akcelerator DotConnect pod wodzą Marcina Franca pozwoliło rozwinąć projekt.Projekt współtworzą studenci Politechniki Białostockiej: Michał Bogucki, Krzysztof Dziemiańczuk, Michał Grześ, Marcin Joka oraz Maciej Kopczyński – nauczyciel akademicki z Wydziału Informatyki PB.

Źródło: © Politechnika Białostocka

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-2