reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© nikm dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 07 października 2015

VIGO System: świetny trzeci kwartał

Producent najbardziej zaawansowanych detektorów podczerwieni, VIGO System, odnotował skokowy wzrost sprzedaży dzięki zamówieniom z branży kolejowej.
Firma VIGO System wypracowała w III kwartale bieżącego roku 7,42 mln PLN przychodów, wobec 4,75 mln PLN rok wcześniej. – Konsekwentna realizacja zmodyfikowanej strategii rozwoju Grupy, kładącej duży nacisk na umacnianie relacji z obecnymi klientami i aktywne poszukiwanie nowych rynków przynosi owoce, czego dowodem jest wypracowany w minionym kwartale wynik. Kluczowy wpływ na osiągnięty w III kwartale wzrost sprzedaży miała realizacja kontraktu dla producenta systemów bezpieczeństwa kolei dużych prędkości, jak również zamówień z branży przemysłowej – analizuje Adam Piotrowski, prezes VIGO System.

Prezes giełdowej spółki podkreśla, że osiągnięty w minionym kwartale wynik nie ma charakteru jednorazowego. – Obserwujemy stały wzrost zainteresowania naszą unikalną technologią i bazującymi na niej produktami. Rozwijając produkty, udoskonalając procesy produkcji, obniżając koszt i zmniejszając czas wytworzenia przy równoczesnym aktywnym poszukiwaniu coraz to nowych zastosowań dla detektorów VIGO pomagamy budować nowe rynki zbytu dla naszych produktów. Jesteśmy na początku drogi, prowadzącej do podwojenia, w perspektywie 3 lat, sprzedaży z 2014 r. Mamy wszelkie predyspozycje ku temu, by ten cel osiągnąć – ocenia Adam Piotrowski.

Adam Piotrowski podkreśla, że środkiem do osiągnięcia celów strategicznych spółki są inwestycje w rozwój technologii, automatyzację produkcji oraz, co szczególnie ważne, na badania i rozwój aplikacji detektorów VIGO. – Zamierzamy intensyfikować współpracę zarówno z obecnymi, jak i potencjalnymi klientami w zakresie doskonalenia produktów opartych o naszą technologię. Chcemy, by na terenie naszej fabryki, w specjalnie dedykowanym ku temu budynkowi, powstało centrum badań i rozwoju, w którym nasi biznesowi partnerzy, we współpracy z nami, będą mogli testować detektory pod kątem konkretnych zastosowań – informuje Piotrowski.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
August 13 2017 16:10 V8.5.9-2