reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Anna Lewandowska Przemysł elektroniczny | 07 października 2015

Wiemy już, jakie innowacyjne projekty dla lotnictwa wybrało NCBR

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju poinformowało o zakończeniu oceny merytorycznej projektów złożonych w ramach konkursu 1/1.2/2015_INNOLOT.
W programie sektorowym „INNOLOT - innowacyjne lotnictwo”, w ramach Działania 1.2 „Sektorowe programy B+R” POIR w 2015 roku. Łączna kwota dofinansowania projektów zakwalifikowanych do dofinansowania to 160 785 074,79 PLN.

– Sektor lotniczy jest jedną z najbardziej innowacyjnych gałęzi polskiej gospodarki. Firmy zrzeszone w Polskiej Platformie Technologicznej Lotnictwa, z którą realizujemy program INNOLOT, rozwijają się dynamicznie, inwestują i zwiększają zaangażowanie w działalność badawczo-rozwojową. Dzięki wsparciu z NCBR podejmą kolejne nowatorskie projekty, które doprowadzą do powstania i rozwoju rodzimych technologii lotniczych, a w efekcie zwiększenia poziomu innowacyjności polskiej gospodarki – mówi prof. Krzysztof Jan Kurzydłowski, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

NCBR rekomendował do dofinansowania 18 projektów spośród 29, które zostały poddane ocenie. Oto kilka, wybranych przez nas przedsięwzięć:© NCBR

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 22 2017 09:19 V8.5.4-2