reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Ritex Przemysł elektroniczny | 22 września 2015

Polacy chcą dostarczać paczki przy pomocy dronów

Polskie przedsiębiorstwo Ritex właśnie zabiera się do testów dronów, które jako pierwsze w Europie będą w stanie przenosić ładunki o masie 3 kg.
Nad koncepcją wykorzystywania dronów jako kurierów będą pracować Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce (INTL), czyli patron merytoryczny firmy Ritex oraz Politechnika Wrocławska. Właśnie w miniony piątek, podczas spotkania Niemieckiego Stowarzyszenia Logistycznego BVL International w siedzibie BASF w Warszawie, Ritex zaprezentował swój pierwszy koncepcyjny dron do przenoszenia paczek.

Współpraca dotycząca projektu “Drones in Logistics” dla PHU Ritex została formalnie nawiązana 27 sierpnia, w Politechnice Wrocławskiej. Ritex zamierza utworzyć centrum logistyczne na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W podstrefie Legnickie Pole powstanie wielofunkcyjne centrum badawczo-rozwojowe oraz park technologiczny z inkubatorem przedsiębiorczości Ritex. Deklarowane nakłady inwestycyjne w strefie wynoszą 28 mln PLN, firma planuje utworzyć 50 miejsc pracy. Przedsiębiorstwo zakupiło grunt o powierzchni ponad 3 ha.

- W Polsce jeszcze nikt nie zajmuje się tym tematem (...). Chcemy być firmą, która wyjdzie krok naprzód – mówi Arkadiusz Żurek, prezes Instytutu Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce. Jak zauważa przedstawiciel INTL, na razie jednym z głównym problemów jest brak uregulowań prawnych odnośnie używania dronów. Oto cała wypowiedź dyrektora INTL Arkadiusza Żurka na temat projektu dotyczącego wykorzystania bezzałogowców do transportu paczek.---
Źródło: Ritex, INTL, Legnicka SSE

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 20 2018 13:29 V9.1.4-2