reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Politechnika Warszawska Przemysł elektroniczny | 21 września 2015

Nowe laboratoria dla elektroników na PW

Gmach Elektroniki Politechniki Warszawskiej został rozbudowany o ponad 5 tys. m kw. Budżet projektu wynosił 52,18 mln PLN.
Projekt „Rozbudowa Wydziału EiTI Politechniki Warszawskiej oraz utworzenie sieci laboratoriów badawczych” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. W ramach projektu rozbudowano gmach Elektroniki o ponad 5 tys. m kw powierzchni, przeznaczonej w całości na kompleks 28 nowoczesnych laboratoriów dydaktycznych w których realizowane będą zajęcia kursowe ze studentami wszystkich kierunków. Zmodernizowane laboratoria zostały wyposażone w ponad 2,5 tys. nowych urządzeń laboratoryjnych, komputerów i licencji na specjalistyczne oprogramowanie.

Wśród nowo otwartych laboratoriów są m.in. laboratorium technologii kosmicznych, wirtualnej rzeczywistości czy elektroniki analogowej i szybkiej techniki impulsowej i cyfrowej.

- Nowa przestrzeń została w całości zaaranżowana dla potrzeb zajęć praktycznych. Kształcenie inżynierów wymaga zapewnienia dostępu do nowoczesnych urządzeń, stanowisk pomiarowych i oprogramowania, ponieważ niezbędna jest równowaga między teorią a zajęciami laboratoryjnymi. Dzięki realizacji projektu Wydział wzbogacił się o ultranowoczesny kompleks laboratoryjny dedykowany kształceniu studentów – czytamy w komunikacie Politechniki Warszawskiej.

- W takich laboratoriach chce się pracować, lepiej się myśli, a młodzi ludzie chętniej przychodzą na uczelnię, bo widzą, że mają warunki porównywalne do tego, co jest na świecie - mówiła w wystąpieniu marszałek Sejmu Małgorzata Maria Kidawa-Błońska. - Tutaj nauka polska pokazuje, że możemy zmieniać świat w różnych obszarach. Mówi się, że wchodzimy w trzecią rewolucję przemysłową. Myślę, że tutaj, na tym wydziale możemy o tym mówić najpełniej – dodała.

---
Źródło: © Politechnika Warszawska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 20 2018 13:29 V9.1.4-2