reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© beaniebeagle dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 września 2015

Polska Agencja Kosmiczna na Pradze?

Zarząd dzielnicy prowadzi negocjacje z Polską Agencją Kosmiczną, aby ta otworzyła swój oddział na Pradze – informuje portal przegladpraski.pl.
– Od kilku miesięcy prowadzimy rozmowy z przedstawicielami Polskiej Agencji Kosmicznej. Na Pradze swoje siedziby powinny mieć ważne państwowe instytucje. To podnosi nasz prestiż, a dzielnica przyciąga poważnych inwestorów, którzy przyczyniają się do rozwoju Pragi – tłumaczy Dariusz Kacprzak, wiceburmistrz dzielnicy.

Z pewnościa jednym z bardziej znanych ośrodków powstających na Pradze jest Google Campus. Campus Warsaw dołączy do międzynarodowej sieci kampusów w Londynie, Tel Awiwie i Seulu, kolejne powstaną w Madrycie i Sao Paulo.

Polska Agencja Kosmiczna również mogłaby wnieść nieco życia do dzielnicy. Agencja oficjalnie rozpoczęła działalność 10 lipca tego roku i obecnie jest w fazie organizacyjnej. Główna siedziba PAK mieści się Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Najważniejszymi zadaniami agencji jest zaangażowanie w działalność wspierającą polską obronność i bezpieczeństwo przy pomocy technik i technologii kosmicznych, a także polskiej administracji - poprzez zapewnienie dostępu do danych i serwisów związanych z wykorzystaniem satelitarnych systemów nawigacyjnych i obserwacji Ziemi.

Agencja realizuje zadania w zakresie badań i rozwoju techniki kosmicznej, w tym inżynierii satelitarnej oraz zastosowania dla celów użytkowych, gospodarczych, obronnych, bezpieczeństwa państwa oraz naukowych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 24 2017 21:54 V8.2.6-2