reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© NEXTracker Przemysł elektroniczny | 09 września 2015

Flex przejmuje firmę NEXTracker

Flex (do niedawna występujący pod nazwą Flextronics) podpisał umowę przejęcia firmy NEXTracker, globalnego dostawcy inteligentnych trackerów dla systemów fotowoltaicznych podążających za słońcem.
Jednoosiowe trackery firmy NEXTracker umożliwiają zmianę ustawienia elementów systemu fotowoltaicznego (takich jak moduły PV, lustra czy soczewki) w ten sposób, by maksymalizować produkcję energii. Przejęcie NEXTrackera umożliwi firmie Flex dalszy rozwój w segmencie energii i przyczyni się do wzrostu przychodów. - Ta akwizycja doskonale wpisuje się w naszą strategię pozyskiwania innowacyjnych technologii (..) w sektorach przemysłu charakteryzujących się silnym wzrostem i wysokimi marżami – powiedział Mike McNamara, CEO Flex.

Zespół PV Magazine uznał system jednoosiowych trackerów firmy NEXTracker za jedną z nabardziej innowacyjnych technologii fotowoltaicznych, która może wpłynąć na rozwój tej branży. Z kolei firma analityczna IHS szacuje, że chociaż odsetek instalacji fotowoltaicznych wykorzystujacych trackery wciąż nie jest duży, to ich liczba rośnie coraz szybciej. Według IHS, w ubiegłym roku na całym świecie zainstalowano 60% więcej instalacji fotowoltaicznych na trackerach niż miało to miejsce w roku 2013.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 12:38 V9.2.10-1