reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© albert lozano dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 07 września 2015

IBM oraz ARM współpracują w obszarze IoT

IBM ogłosiło rozwój swojej platformy przeznaczonej dla internetu rzeczy (Internet of Things, IoT) - IBM IoT Foundation – poprzez integrację z rozwiązaniami ARM.
Platforma IBM IoT Foundation umożliwia obecnie współpracę z rozwiązaniami embedded firmy ARM. To połaczenie pozwoli na zbieranie, analizowanie i przetwarzanie olbrzymich zbiorów danych pozyskiwanych przez różnego rodzaju czujniki i urządzenia monitorujące. Integracja rozwiązań IBM i ARM umożliwi automatyczną rejestrację układów wbudowanych firmy ARM na plaformie IBM IoT Foundation, a nastepnie łączenie z centrami analitycznymi IBM.

- Wdrażanie technologii IoT powinno być łatwe, bezpieczne i skalowalne, by stanowiło naturalny rozwój działalności firmy – komentuje Krisztian Flautner, dyrektor generalny biznesu IoT w ARM. – Dzięki współpracy z IBM jako pierwsi dostarczymy zunifikowane układy scalone do rozwiązań chmurowych, przeznaczone dla platform oferowanym przedsiębiorstwom. Takie narzędzia z łatwością odmienią sposób działania i rodzaj oferowanych usług w firmie dowolnej wielkości – dodaje Flautner. Producenci elektroniki mogą wdrażać usługi chmurowe firmy IBM w dowolnych aplikacjach IoT, łącząc z siecią przeróżne urządzenia, od zmywarek i telewizorów smart, po sprzęt audio.

IBM poinformował także, że pierwsza z serii usług chmurowych IoT będzie skierowana dla sektora elektroniki. Usługa umożliwi producentom elektroniki zbieranie danych z poszczególnych sensorów i analizowanie ich w czasie rzeczywistym, w połączeniu z innymi danymi.

---
Źródło: IBM

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1