reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© photographerlondon dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 03 września 2015

Foxconn stawia na rozwój w Czechach

Tajwański gigant w produkcji elektroniki zamierza wydać miliardy koron na ekspansję w Czechach w ciągu następnych trzech lat. Foxconn zatrudni u naszych południowych sąsiadów nawet 2 tys. osób.
Latem tego roku rząd Czech oraz firma Foxconn podpisały porozumienie o współpracy. Foxconn zamierza przeznaczyć 2,5 mld CZK (92,5 mln EUR) na rozwój, a dodatkowe 3,7 mld CZK (137 mln EUR) trafi do zasobów ludzkich, dzięki czemu powstanie nawet 2 tys. nowych miejsc pracy.

Inwestycje Foxconna obejmą m.in. utworzenie centrum badawczo-rozwojowego, które będzie jedyną tego typu placówką firmy w Europie oraz wprowadzanie automatyzacji produkcji w zakładach w miejscowościach Pardubice i Kutna Hora. Ponadto Foxconn planuje zbudowanie centrów danych oraz wykorzystanie kanałów dystrybucyjnych, dzięki czemu powstanie platforma biznesowa umożliwiająca eksport produktów z Czech na rynki ajzatyckie.

- Musimy wdrażać najnowsze technologie, by odnieść globalny sukces. Cyfryzacja i automatyzacja przemysłu oraz idee takie jak Industry 4.0 to najważniejsze zagadnienia, o których dzisiaj się mówi. Dlatego musimy odpowiednio skierować nasze siły, by poradzić sobie na światowym rynku – skomentował Jan Mládek, minister przemysłu i transportu w Czechach.

Foxconn zatrudnia obecnie około 5,5 tys. pracowników w Czechach. Roczna sprzedaż firmy to około 100 mln koron, dzięki czemu Foxconn jest jednym z największych przedsiębiostw w Czechach.

---
Źródło: mpo.cz

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 14 2018 13:31 V9.2.8-1