reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© edhar yralaits dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 26 sierpnia 2015

Samsung dołącza do Koalicji na rzecz Polskich Innowacji

Samsung, rozwijający na co dzień nowoczesną, polską edukację, będzie wspierał działania koalicji dotyczących zmian społecznych i gospodarczych w Polsce.
Samsung Electronics Polska, organizator m.in. takich programów edukacyjnych jak Mistrzowie Kodowania czy Samsung LABO, dołącza do Koalicji na rzecz Polskich Innowacji, inicjatywy której głównym celem jest zwiększenie dobrobytu Polaków i wykorzystanie ich ogromnego potencjału. Samsung, rozwijający na co dzień nowoczesną, polską edukację, będzie wspierał działania koalicji dotyczących zmian społecznych i gospodarczych w Polsce.

Polska, w rankingu Global Innovation Index 2014, zajmuje obecnie 45 miejsce co czyni ją jednym z najmniej innowacyjnych krajów w Europie, dlatego wszelkie działania na rzecz wzmocnienia pozycji Polski w kontekście innowacji są niezwykle istotne.

Prace członków Koalicji będą odbywać się w czterech grupach tj. Zarządzanie IP, Komercjalizacja Badań, Venture Capital; System Podatkowy a Proces Innowacji; Regulacje Prawne oraz Współpraca Nauki z Biznesem. Wspólna polityka firm i instytucji, które postanowiły dołączyć do Koalicji, znacząco wpłynie na poprawę poziomu życia w Polsce oraz pozwoli zwiększyć wykorzystanie jej potencjału na całym świecie.

W ramach Koalicji na rzecz Polskich Innowacji współpracują obecnie: Intel, PKPP Lewiatan, PwC, Respublica, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, The National Centre for Research and Development, Startup Poland, Gdański Park Naukowo-Technologiczny oraz Wardyński i Wspólnicy

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2