reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz kula dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 24 sierpnia 2015

MON: bezzałogowce średniego zasięgu dostarczą krajowe zakłady zbrojeniowe

„Taktyczne systemy bezzałogowe klasy „Gryf” jednak mogą być polskie” – napisała WB Electronics na swoim profilu społecznościowym w reakcji na decyzję MON dotyczącą bezzałogowców „Gryf”.
W czwartek, 20 sierpnia, wicepremier, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak przyjął rekomendację sekretarza stanu w MON w sprawie pozyskania bezzałogowych systemów rozpoznawczych klasy taktycznej średniego zasięgu pk. „Gryf”.

Bezzałogowe systemy BSP średniego zasięgu dla polskiej armii dostarczą krajowe zakłady zbrojeniowe. Postępowanie o udzielenie zamówienia będzie prowadzone w trybie konkurencyjnym. Ze względu na wymogi bezpieczeństwa dostaw Inspektorat Uzbrojenia zaprosi do negocjacji podmioty krajowe zaliczane do grupy przedsiębiorstw o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym – napisało ministerstwo w komunikacie.

Podpisanie umowy planowane jest w drugiej połowie 2016 roku.

Decyzja w sprawie pozyskania BSP klasy MALE w programie pk. „Zefir” zostanie podjęta po ocenie dostępności tych systemów w wyniku przeprowadzenia negocjacji międzyrządowych.

Obydwa systemy mają posiadać zdolności rozpoznawcze oraz możliwość rażenia celów naziemnych.

---
Źródło: MON

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2