reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Highways England Przemysł elektroniczny | 18 sierpnia 2015

Ładowanie samochodu w czasie jazdy już niedługo?

W Wielkiej Brytanii rozpoczną się testy dróg, na których samochody elektryczne będą się same ładowały.
Ładowanie samochodów podczas jazdy rozwiązałoby problem osób, które chcą wyruszyć elektrycznym autem w dalszą podróż, a nie chcą zatrzymywać się w trakcie na ładowanie. Najpierw jednak trzeba sprawdzić, czy nowa technologia będzie wystarczająco wydajna i bezpieczna. Pierwsza faza programu brytyjskiej agencji Highways England rozpocznie się jeszcze w tym roku i zakłada przeprowadzanie testów tylko na prywatnych drogach, co ma potrwać około 18 miesięcy. Jeśli próby się powiodą, testy zostaną rozszerzone także na publiczne drogi.

Specjalne pasy ruchu mają być wyposażone w cewki zasilające, a poszczególne segmenty byłyby włączane tylko wtedy, gdy obecny byłby samochód posiadający uzwojenie pozwalające na odbiór energii.

Jeśli chodzi o oszacowanie kosztów, to jak na razie nie jest to prosta sprawa. Według Highways England bardzo zgrubne wyliczenia zakładają, że sam sprzęt potrzebny do wykonania 1 km jednego pasa drogi DWPT (dynamic wireless power transfer) kosztuje około 0,6 mln GBP, natomiast na jego instalację należy przeznaczyć dodatkowy 1 mln GBP.


© Highways England

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 26 2017 09:38 V8.3.0-2