reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© designersart dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 sierpnia 2015

Rekordowa wartość przychodów i backlogu APS ENERGIA po I półroczu

Grupa APS ENERGIA wypracowała w I półroczu 36,2 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży (wzrost o 22% r/r).
EBITDA spółki kierowanej przez Piotra Szewczyka wyniosła 1,4 mln zł (wzrost o 28% r/r). Łączna wartość przychodów ze sprzedaży i portfela zamówień po I półroczu 2015 roku wyniosła 72,2 mln zł – ustanawiając historycznie najlepszy wynik - i była wyższa o 8,5 mln zł, tj. 13 proc. r/r. Na przełomie sierpnia i września spółka planuje publiczną emisję 1,73 mln akcji. - Zgodnie z oczekiwaniami rezultaty pierwszego półrocza osiągnięte przez naszą grupę są dla nas bardzo satysfakcjonujące. (...) Portfel zamówień pozyskanych na połowę roku wyniósł 36 mln zł, czyli o 2 mln zł więcej w stosunku do 2014 roku. Łączna wartość przychodów ze sprzedaży i portfela zamówień po I półroczu 2015 roku wyniosła 72,2 mln zł, ustanawiając historycznie najlepszy wynik – podkreśla w liście do akcjonariuszy Piotr Szewczyk, prezes grupy APS Energia.

Główny wpływ na dobry rezultat i wysoki portfel zamówień miały przede wszystkim sprzedaż urządzeń
i działania handlowe APS Energia na rynku polskim i rosyjskim oraz projekty w zakresie AKPiA realizowane przez spółkę zależną ENAP. - Chcemy się dynamicznie rozwijać i w pełni wykorzystać szanse, jakie stoją przed nami. W tej chwili nasze moce produkcyjne są niemal w pełni wykorzystywane. Dlatego kluczowym elementem rozwoju jest budowa nowoczesnego kompleksu produkcyjnego w Stanisławowie Pierwszym, w którym będziemy prowadzić zarówno działania badawczo-rozwojowe, jak również produkować nasze systemy. Pozwoli to na unowocześnienie procesów oraz wykorzystywanie narzędzi, które umożliwią opracowanie bardziej wymagających systemów – zaznacza Piotr Szewczyk, prezes APS Energia.

Uzupełnieniem możliwości produkcyjnych grupy jest uruchomiona montownia na terenie Federacji Rosyjskiej. Lokalny zespół został wzmocniony o 5 specjalistów, dysponujących doświadczeniem przy produkcji urządzeń energoelektronicznych. - W celu pozyskania finansowania naszego dalszego rozwoju, w ostatnim tygodniu sierpnia 2015 r. rozpoczynamy ofertą publiczną akcji serii E – prospekt emisyjny Spółki został zatwierdzony już 4 sierpnia 2015 r. Chcemy uplasować 1,73 mln akcji serii E, a pozyskane z emisji środki planujemy w całości przeznaczyć na budowę kompleksu w Stanisławowie Pierwszym – informuje prezes Szewczyk.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 10 2018 12:38 V9.0.1-2