reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Plati Wiązki | 31 lipca 2015

Plati uruchomiło fabrykę w Maroku

Włosko-chiński producent wiązek w maju 2015 roku otworzył fabrykę w Afryce. Obecnie koncern zatrudnia na świecie około 6 tys. osób.
Nowy zakład produkcyjny Plati zlokalizowany jest w miejscowości Mahammedia, niedaleko Casablanki. Całkowita powierzchnia budynku to 5 tys. m kw. W tej chwili w fabryce pracuje 100 osób, a w 2016 roku pracowników ma być już 400. Docelowy plan zakłada zatrudnienie 1000 osób do roku 2018.

Zakład w Maroku będzie produkował wiązki i kable głównie dla klientów z branży motoryzacyjnej oraz dla sektora AGD. Lokalizacja jest korzystna, ponieważ w regionie działa wiele firm motoryzacyjnych, plusem jest także bliskość Europy – fabryka w Mohammedia będzie obsługiwała zamówienia zarówno z Afryki, jak i ze Starego Kontynentu. Przedstawiciele Plati oceniają też, że Maroko to dobre miejsce do prowadzenia biznesu ze względu na stabilność polityczną, preferencyjne warunki fiskalne oraz niski koszt pracy.

Plati jeszcze w tym roku zamierza wdrożyć w marokańskim zakładzie certyfikaty, które mają inne fabryki w Grupie, czyli ISO TS16949 oraz ISO 14001.

Polski zakład produkcyjny firmy Plati znajduje się w Kwidzynie. Firma prowadzi działalność w naszym kraju od 1997 roku i zatrudnia około 450 osób. Według informacji osoby z zarządu Plati Polska, można się spodziewać, że część wiedzy i klientów będzie transferowana z fabryk w Polsce i na Ukrainie do Maroka. Strategia firmy zakłada, że afrykański oddział będzie nastawiony na odbiorcę masowego, natomiast produkcja w naszym kraju nadal będzie się koncentrować na zaawansowanych technologicznie produktach bardzo wysokiej jakości, na przykład dla sektora medycznego.

Foto: © Plati

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 24 2016 12:18 V7.3.2-2