reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kentoh dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 lipca 2015

PGZ rozpoczyna prace nad rozwojem grafenu

PGZ S.A. podpisała umowę powołującą konsorcjum, którego celem jest opracowanie i wdrożenie technologii w zakresie nowoczesnych absorberów promieniowania HPM na bazie grafenu oraz technologii bazujących na elastomerach stałych. Nowe technologie mają zostać wykorzystane w modernizacji sił zbrojnych.
W skład konsorcjum oprócz PGZ S.A. weszli: Wojskowa Akademia Techniczna (jako lider konsorcjum), Politechnika Warszawska, Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych, Politechnika Łódzka, oraz firmy PIT-Radwar S.A., Conbelts Bytom S.A., Advanced Graphene Products Sp. z o. o. i Nano Carbon Sp. z o. o.

Strony porozumienia rozpoczną intensywne prace badawcze i wdrożeniowe z wykorzystaniem posiadanej infrastruktury i sprzętu laboratoryjnego, planują także wspólne ubieganie się o dofinansowania swoich działań. Umowa obejmuje kilkanaście obszarów wdrożeniowych wybranych pod kątem osiągnięcia wymiernych rezultatów w zakresie wytwarzania absorberów promieniowania elektromagnetycznego oraz nowej generacji kompozytów elastomerowych (przydatnych np. w produkcji dronów niewidocznych dla radarów i odpornych na atak promieniowaniem elektromagnetycznym lub niepalnego ogumienia dla zastosowań w warunkach ekstremalnych). Testowanie i wdrożenia opracowywanych rozwiązań będzie miało miejsce w sprzęcie wojskowym wytwarzanym przez spółki PGZ S.A.

- Podpisane porozumienie to dowód na to, że jesteśmy gotowi do realizacji projektów o wysokim stopniu innowacyjności. Wykorzystując bogate doświadczenie i nowoczesną infrastrukturę naszych partnerów stworzymy realną szansę na zwiększenie innowacyjności produktów PGZ. Cieszymy się, że po raz kolejny udało nam się nawiązać dialog z czołowymi ośrodkami naukowymi w Polsce. Jesteśmy przekonani, że zaangażowanie najlepszych polskich uczelni wyższych i przedsiębiorców przyczyni się do unowocześnienia polskiej armii, zwiększenia znaczenia krajowego sektora zbrojeniowego, a także kształcenia wysokiej klasy specjalistów. A przemysł zbrojeniowy stanie się liderem transferu nowych technologii do gospodarki – powiedział Dariusz Sokólski, członek Zarządu PGZ S.A. odpowiedzialny za badania i rozwój.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1