reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Raytheon Przemysł elektroniczny | 13 lipca 2015

Raytheon funduje stypendia dla WAT i Politechniki Warszawskiej

Granty w wysokości 50 tys. USD każdy przeznaczone są na rozwój studiów w dziedzinie STEM: nauce, technologii, inżynierii oraz matematyce.
Podczas uroczystości odbywającej się w siedzibie Wojskowej Akademii Technicznej, prezydent Raytheon International Tom Vecchiolla, podkreślił, że przekazane stypendia są praktycznym wyrazem podpisanego porozumienia o partnerstwie. - Raytheon jest szeroko zaangażowany we wspieranie nauki, rozwój technologii i innowacyjność powstających rozwiązań. Dlatego też inwestujemy w rozwój edukacyjny młodych ludzi, bo oni tworzą przyszłość o szerokich horyzontach. Te perspektywy i waga jaką do nich przywiązujemy jest trudna do wyrażenia jednym zdaniem. W naszym wydaniu to szeroki i niezmiernie ważny program – dodał prezydent Vecchiolla.

Na WAT dwie osoby zostały uhonorowane stypendiami Raytheon: sierż. pchor. Damian Frąszczak, student V roku wydziału cybernetyki i por. Witold Bużantowicz, młody naukowiec z wydziału mechatroniki. Oba wydziały, z którymi związani są nagrodzeni naukowcy będą zaangażowane w projekt obrony powietrznej krótkiego zasięgu „Wisła”. Frma Raytheon wygrała przetarg rozpisany przez resort obrony narodowej na system obrony powietrznej średniego zasięgu „Patriot”.


---
Źródło: WAT

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-1