reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© enruta dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 10 lipca 2015

Ratownicze drony nad polskimi plażami

W tym roku na wielu polskich plażach pojawią się drony ratowniki. Latające maszyny pomogą tonącym wydostać się z wody.
- Dron ratownik to platforma wielowirnikowa w układzie kwadrokoptera służąca do niesienia pomocy osobom topiącym się. Ma podwieszony rękaw ratunkowy (wypełniony sprężonym dwutlenkiem węgla). Zrzuca go w pobliżu tonącego, dzięki czemu ten może utrzymać się na wodzie – tłumaczy w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl Adrian Gomuliński, instruktor i dyrektor techniczny z Centrum Szkolenia UAV. Linka holownicza, długa na ok. 400 m, umożliwia przyciągnięcie topielca do brzegu.

Użycie drona znacznie skraca czas akcji ratunkowej. Maszynie nie przeszkadza silny wiatr – sprawnie radzi sobie przy podmuchach do 6 stopni w skali Beauforta. - Drony są coraz szerzej stosowane w ratownictwie. Sprawdzają się nie tylko na plażach – dzięki kamerom termowizyjnym pomagają także odszukać ludzi zaginionych w lesie lub górach. Postęp technologiczny jest szybki, za kilka lat możliwości dronów mogą być znacznie większe, niż się nam obecnie wydaje – informuje ekspert.

---
Źródło: InfoWire.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1