reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© serban enache dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 30 czerwca 2015

Dwa samochody bez kierowcy spotkały się w Kalifornii

„Niewiele brakowało”? Google i Delphi tłumaczą, że spotkanie ich autonomicznych samochodów było standardową sytuacją na drodze.
Dwa samochody bez kierowcy spotkały się w zeszłym tygodniu na kalifornijskiej drodze. Niektóre doniesienia mediów dotyczące tego wydarzenia utrzymane były w dość sensacyjnym tonie: Audi Q5 wyposażony w technologie autonomicznej jazdy firmy Delphi zamierzał zmienić pas, gdy Lexus RX450h Google’a zajechał mu drogę. Tymczasem obie firmy odpowiadają, że była to codzienna sytuacja na drodze i nie było żadnego zagrożenia. - Samochód Delphi wykrył, że pojazd Google zajmuje pas, na który planowało wjechać nasze Audi, więc wstrzymał się z manewrem do momentu, aż znowu było to bezpieczne – poinformował przedstawiciel Delphi, który dodał, że samochód zrobił dokładnie to, co powinien.

Jak wskazuje Google, od momentu rozpoczęcia programu w 2009 roku, autonomiczne samochody tej firmy uczestniczyły w 12 wypadkach, z czego żaden nie był spowodowany przez samochód bez kierowcy. Jednym z częstszych rodzajów stłuczek jest wjechanie innego pojazdu w tył autonomicznego samochodu, który zatrzymał się np. przed skrzyżowaniem. Samochody Google’a pokonują średnio 10 tys. mil (ok. 16 tys. km) tygodniowo poruszając się po drogach publicznych.

---
Źródło: mashable.com

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2