reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© vladimir melnik dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 01 lipca 2015

Sony zainwestuje w sensory

Japoński producent zamierza mocniej wejść w niszę na rynku komponentów i przeznaczy niemal 4 mld USD na produkcję czujników obrazu.
Sony zamierza pozyskać środki poprzez emisję nowych akcji i obligacji. Decyzja spółki potwierdza, że Sony coraz bardziej odchodzi od produkcji elektroniki użytkowej (na przykład przynoszących straty telewizorów i smartfonów), na rzecz czujników, które mogą odmienić sytuację firmy. Krótkie zestawienie: Sony szacuje, że sprzedaż czujników w tym roku obrotowym wzrośnie o jedną czwartą, natomiast obroty w biznesie telewizorów spadną w tym czasie o 6%.

Czujniki obrazu, wyspecjalizowane komponenty stosowane w aparatach cyfrowych i smartfonach, to jeden z najmocniejszych atutów Sony wraz z biznesem gier PlayStation. Z tym, że sensory, w przeciwieństwie do gier, potrzebują ciągłego strumienia inwestycji w rozwój. Tak czy inaczej obydwa biznesy mogą pomóc spółce wyjść ze straty: w poprzednim roku fiskalnym Sony zanotowało stratę netto na poziomie 126 mld JPY, natomiast bieżący rok podatkowy może zakończyć się zyskiem w wysokości 140 mld JPY. Sony zapowiada przy tym, że zamierza pozostać obecna w biznesie TV, nie tylko po to, by promować markę wśród klientów.

---
Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1