reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rainer plendl dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 16 czerwca 2015

Google chce zmienić miasta na lepsze

Koncern uruchamia Sidewalk Labs, którego misją ma być poprawa warunków życia w miastach. Naturalnie dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii.
- Nowe technologie już zmieniają handel, media i dostęp do informacji. Jednak, nawet jeśli mamy już aplikacje, które informują nas o warunkach na drogach lub cenach dostępnych mieszkań, to największe problemy miast – takie jak poprawa wydajności transportu, zmniejszenie kosztów utrzymania, redukcja zużycia energii czy pomoc samorządom w efektywnym zarządzaniu – wciąż czekają na rozwiązanie – czytamy w komunikacie Sidewalk Labs. Nowo powstała firma koncernu Google ma rozwijać nowe produkty i współpracować z różnymi partnerami, by umożliwić poprawę właśnie w takich obszarach jak: mieszkalnictwo, energia, transport i zarządzanie oraz rozwiązywać realne problemy, z którymi mieszkańcy miast muszą się borykać każdego dnia.

Szefem Sidewalk Labs zostanie Dan Doctoroff, uprzednio CEO Bloomberg LP. Siedziba firmy będzie znajdowała się w Nowym Jorku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2