reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TMA ROBOTS Przemysł elektroniczny | 15 maja 2015

TMA ROBOTS: polski robot kartezjański w seryjnej produkcji

Robot kartezjański firmy TMA przeznaczony jest w szczególności dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. W 2015 roku ruszyła seryjna produkcja.
– Roboty tego typu co prawda istnieją już na rynku, ale nasza firma widząc pewne niedoskonałości u konkurencji, opracowała autorskie rozwiązania, dzięki którym w znaczący sposób wyróżniamy się na rynku takich robotów. Uważamy iż przy tak szybkim tempie rozwoju naszego produktu już za parę lat TMA ROBOTS będzie znajdował się w czołówce robotów do przetwórstwa tworzyw sztucznych – mówi Piotr Orlikowski, wiceprezes zarządu i główny pomysłodawca projektu TMA ROBOTS. Orlikowski dodaje, że firma TMA już od wielu lat integrowała w swoich aplikacjach roboty zagranicznych producentów i właśnie zaobserwowane braki zainspirowały inżynierów polskiej firmy do własnych prac badawczo-rozwojowych, których wyniki zobaczymy jeszcze w maju podczas targów PLASTPOL.

Robot kartezjański TMA ROBOTS przeznaczony jest dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, znajduje zastosowanie w aplikacjach do odbioru wyprasek, podawania detali do obtrysku czy paletyzacji detali na transporterze taśmowym a także podawania etykiet IML. To co wyróżnia polskie rozwiązanie na światowym rynku to między innymi oprogramowanie umożliwiające sterowanie robotem poprzez centralny system w myśl założeń Industry 4.0, samooptymalizujący się algorytm czy zwiększone możliwości kontroli działania dzięki zdalnemu dostępowi do parametrów robota przez internet.

Obecnie czas potrzebny na wyprodukowanie jednego robota to około 8 tygodni. Klient może zamówić urządzenie szyte na miarę, odpowiednie do swoich potrzeb. Jak podkreśla przedstawiciel firmy, TMA kieruje swoją ofertę do szerokiego grona klientów, od małych i średnich przedsiębiorstw, po duże firmy produkcyjne, działające w takich obszarach jak AGD, motoryzacja, opakowania czy branża farmaceutyczno-medyczna oraz kosmetyczna.


[i]Foto: © TMA ROBOTS

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-2