reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© MON B. Bera Przemysł elektroniczny | 13 maja 2015

Sprawdzenia weryfikacyjne śmigłowca Caracal

Wczoraj, 12 maja rozpoczęła się kolejna faza w postępowaniu na śmigłowiec wielozadaniowy dla Sił Zbrojnych RP. EC-725 Caracal zostanie poddany sprawdzeniom weryfikacyjnym.
Procedura ma na celu zweryfikowanie parametrów wskazanych w postępowaniu m.in.: osiągi, wyposażenie pokładowe, konstrukcja śmigłowca czy normy lotnicze. Testy mają zakończyć się na początku czerwca. W sprawdzeniu weryfikacyjnym śmigłowca będzie uczestniczył przedstawiciel związków zawodowych. Prezentację śmigłowca i omówienie założeń ogólnych testów będą ‎też obserwowali w czwartek posłowie i senatorowie z sejmowej i senackiej komisji obrony narodowej – poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej.

Rząd zdecydował o dopuszczeniu do etapu testów śmigłowca EC 725 Caracal produkowanego przez Airbus Helicopters. W przetargu na 50 śmigłowców wielozadaniowych (początkowo ta liczba wynosiła 70) dla wojska polskiego startowały także PZL Mielec, własność amerykańskiego koncernu Sikorsky i PZL Świdnik należący do AugustaWestland.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2