reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz kula dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 11 maja 2015

BRASTER planuje pozyskać 38,4 mln PLN z oferty publicznej akcji

BRASTER SA, właściciel rewolucyjnej technologii służącej do diagnostyki raka piersi rozpoczyna ofertę publiczną akcji. Spółka może pozyskać do 38,4 mln PLN netto (40 mln PLN brutto z uwzględnieniem kosztów emisji) na inwestycje.
Oferta publiczna obejmie sprzedaż do 2,6 mln nowych akcji serii F, a cena maksymalna ustalona za akcje wynosi 19 PLN. Oferta będzie skierowana do inwestorów indywidualnych (na akcje można zapisywać się od 6 maja do 13 maja) oraz inwestorów instytucjonalnych (zapisy na akcje od 15 do 19 maja). Spółka może zaoferować mniejszą liczbę walorów niż maksymalna wartość wskazana w prospekcie emisyjnym.

– Liczymy na to, że nasza oferta publiczna spotka się z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony inwestorów instytucjonalnych, jak i indywidualnych. Dysponujemy unikalną w skali światowej technologią wykorzystywaną w urządzeniu, które ma szanse odnieść sukces na rynku usług medycznych – mówi prezes zarządu BRASTER S.A. Marcin Halicki

Wpływy z emisji nowych akcji BRASTER S.A. zamierza przeznaczyć przede wszystkim na:
  • inwestycje w produkcję (13 mln PLN),
  • proces produkcyjny (7,1 mln PLN),
  • badania i rozwój (3,2 mln PLN),
  • system telematyczny (2,9 mln PLN).

Pozostała kwota zostanie zainwestowana w rozwój produktu, badania kliniczne oraz koszty związane z patentami i innymi wydatkami obejmującymi funkcjonowanie spółki.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2