reklama
reklama
reklama
reklama
© vinnstock dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 07 maja 2015

Produkcja Apple Watch to tylko 24% ceny urządzenia

Stanowi to najniższy koszt produkcji w stosunku do ceny spośród wszystkich urządzeń firmy Apple analizowanych przez IHS Technology.
A ile konkretnie kosztuje produkcja Apple Watch? Firma IHS Technology postanowiła wziąć na tapetę najtańszą wersję zegarka spółki z Cupertino – Apple Watch Sport 38 mm, której sugerowana cena wynosi 349 USD. Za komponenty do takiego urządzenia trzeba zapłacić 81,2 USD, a po dodaniu 2,5 USD kosztów produkcji, uzyskujemy kwotę 83,7 USD. Stanowi to niemal 24% ceny sprzedaży smartwatcha, natomiast w przypadku innych urządzeń Apple’a analizowanych przez IHS ten odsetek wynosi od 29 do 38.

Najdroższy komponent Apple Watch Sport to oczywiście wyświetlacz, który kosztuje 20,5 USD, kolejny w kolejności jest procesor: 10,2 USD. A oto lista najważniejszych podzespołów wraz z cenami:---
Źródło: © IHS Technology

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
August 13 2017 16:10 V8.5.9-2