reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tomas popelka dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 22 kwietnia 2015

Protest w WABCO?

NSZZ „Solidarność” informuje o protestach w WABCO, natomiast firma publikuje oświadczenie „w sprawie plotek o planowanym strajku”.
Na portalu NSZZ „Solidarność” czytamy, że związki zawodowe ( w tym NSZZ „Solidarność”) działające we wrocławskim WABCO 14, kwietnia weszły w spór zbiorowy z pracodawcą. Jak informuje „Solidarność”- W czwartek 16 kwietnia przedstawiciele związkowców spotkali się z pracownikami, aby poinformować ich o prowadzonych działaniach. Wśród postulatów związkowych znajdują się m.in następujące żądania:
-demontaż systemu monitoringu wizyjnego z obszaru produkcji, stołówki oraz palarni oraz przyjęcie zasady, że elementy systemu monitoringu mogą być montowane tylko za wiedzą i zgodą działających w WABCO Polska związków zawodowych,
- dokonanie regulacji zasad organizowania pracy w nadgodzinach zwłaszcza nieuzasadnionego wydawania poleceń służbowych,
- urealnienie zarobków pracowników WABCO Polska w oparciu o rzeczywiste dane dotyczące wielkości i wartości produkcji zakładu,
- unormowanie zasad funkcjonowania oraz współpracy pracodawcy ze związkami zawodowymi,
- dokonanie zmian w systemie premiowania.


W odpowiedzi na te informacje, WABCO Polska wydało oświadczenie, które przytaczamy w całości:

WABCO nie komentuje pogłosek i zasłyszanych informacji dotyczących działalności firmy.

WABCO konsekwentnie realizuje politykę inwestycji w rozwój zakładów produkcyjnych, by lepiej służyć swoim klientom na świecie, w tym w Polsce. W ostatnich latach firma zainwestowała ponad 100 mln złotych w budowę centrum badawczo-rozwojowego i drugiej fabryki we Wrocławiu. Dodatkowe inwestycje w budowę nowych linii produkcyjnych, modernizację maszyn i urządzeń oraz rozwój infrastruktury w i wokół zakładu tylko 2014 roku wyniosły ponad 30 mln złotych.

Zatrudnienie wśród pracowników bezpośredniej produkcji, jak i w funkcjach globalnych, takich jak Marketing, Finanse, Rozwój Produktu czy Zakupy Strategiczne wzrosło w ciągu ostatnich 5 lat o 40%.
WABCO oferuje swoim pracownikom wynagrodzenie i system premiowania odpowiadające warunkom lokalnego rynku, pracę z wykorzystaniem innowacyjnych technologii, międzynarodowe środowisko pracy gwarantujące wymianę wiedzy i rozwój. Jako globalna, odpowiedzialna społecznie firma, WABCO przestrzega lokalnego prawa i regulacji prawa pracy, zapewniając równe traktowanie wszystkim pracownikom.

Założony w 1999 roku zakład produkcyjny WABCO we Wrocławiu, jest ważnym węzłem globalnych zasobów WABCO – centrum badawczo-rozwojowym oraz inżynierii produkcji, silnie wspierającym działalność w skali globalnej. Pełni rolę centrum rozwoju nowych technologii, inżynierii produktu oraz kultury Lean w międzynarodowej organizacji WABCO.

WABCO Polska zatrudnia około 2000 osób.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2